Praca – Kierownik Laboratorium Mikrobiologii

Zakres obowiązków:

  • Organizacja i nadzór nad pracą Laboratorium Mikrobiologii – planowanie i zapewnienie ciągłości pracy laboratorium, rozliczanie zadań i projektów
  • opracowywanie, wdrażanie i walidacja metod badawczych, w tym poszukiwanie nowych rozwiązań oraz optymalizacja już istniejących pod kątem efektywności ekonomicznej
  • znajomość aktualnych trendów rozwojowych i poszukiwań badawczych w zakresie nauk mikrobiologicznych
  • proponowanie i wdrażanie projektów naukowo-badawczych i rozwojowych służących opracowaniu nowych technologii, wyrobów i usług
  • inicjowanie kontaktów i nawiązywanie współpracy z jednostkami naukowo badawczymi oraz przedsiębiorcami
  • aktywne reprezentowanie ITM na seminariach, konferencjach ,etc.,zewnętrznych i wewnętrznych
  • współpraca z jednostkami badawczymi oraz klientami przy realizacji prac badawczo – rozwojowych
  • rozwiązywanie problemów badawczych, technicznych/aparaturowych
  • opracowywanie nowych procedur badawczych i ogólnych, aktualizacja i optymalizacja procedur już istniejących
  • przygotowanie danych do kalkulacji kosztów i cen usług i badań wyspecyfikowanych w zapytaniach ofertowych kierowanych do laboratorium mikrobiologii
  • tworzenie ofert i kierowanie ich do klientów
  • czynny udział w tworzeniu i poszerzaniu oferty ITM, poszukiwanie nowych kierunków badań i usług
  • nadzorowanie i wykonywanie badań w ramach badań biegłości i porównań międzylaboratoryjnych

Od kandydatów oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego o profilu biotechnologicznym, mikrobiologicznym, tytuł doktora będzie dodatkowym atutem
  • umiejętności planowania badań i doświadczeń
  • doświadczenie w pracy w laboratorium akredytowanym i wiedza z zakresu zarządzania systemem jakości w Laboratorium opartym o normę PN-EN ISO 17025 będą dodatkowym atutem
  • umiejętności analitycznego myślenia
  • dociekliwości i konsekwencji w rozwiązywaniu problemów badawczych, technicznych/aparaturowych
  • dokładności w realizacji zadań oraz umiejętności poprawnego wyciągania wniosków
  • dobrej organizacji pracy, sumienności
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • przyjazną atmosferę pracy
  • odpowiedzialne stanowisko pełne wyzwań
  • możliwość czynnego uczestniczenia w procesie budowania i rozwoju nowej jednostki o profilu B+R
  • pracę przy ciekawych projektach z wykorzystaniem nowoczesnej infrastruktury

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wysłanie aplikacji na adres e-mail: sekretariat@itm.turek.pl  do dnia 30.09.2018 r.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Ekosystem Dziedzictwo Natury z siedzibą w Warszawie dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego oraz przyszłych procesów rekrutacji.